Szczegóły produktu – Magiczna domowa sieć przyszłości

Z devolo Magic 2 LAN przyszłość należy do multimediów. Strumieniowanie najnowszych hitów kinowych w 8K, surfowanie w Internecie z niewyobrażalną prędkością, granie online z przyjaciółmi – jeden niewielki adapter Powerline Magic 2 LAN od devolo sprawia, że to wszystko jest możliwe. Niczym po niewidzialnych torach, doprowadza Internet tam, gdzie go potrzebujesz. Podłącz do sieci domowej dowolne odbiorniki, takie jak Smart-TV, konsola czy komputer PC i ciesz się nowym, magicznym Internetem z gniazdka elektrycznego.

 

Magic 2 LAN idealnie nadaje się do następujących zastosowań

Cloud-Office

Fantastycznie szybki, bezpieczny i niezawodny – podłącz swoje domowe biuro do magicznie szybkiego Internetu, a praca stanie się spełnieniem. Dzięki devolo, możesz przenieść cyfrową przyszłość do swojego domowego biura: devolo Magic 2 LAN dba o bezpieczeństwo i ultra szybką przepustowość danych. Resztą zajmiesz się Ty.

Strumieniowanie UHD

Przekonaj się, jak powinna wyglądać cyfrowa niezależność: Dzięki devolo Magic 2 LAN możesz cieszyć się najnowszymi filmami w wymarzonej rozdzielczości 8K – ultra ostrej i bez irytujących „lagów”. Po prostu podłącz swój Smart TV do magicznej sieci domowej devolo i wejdź w nową multimedialną przyszłość.

Granie w trybie wielu graczy

Wejdź do świata gier online – dzięki devolo. Podłącz swoją konsolę do gier lub komputer PC do magicznego Internetu z gniazdka i rozpocznij granie, czy to w pojedynkę, czy w bitwie z innymi. Dzięki wysokiej prędkości 2400 Mbit/s zapomnij o „lagowaniu”.

Zalety w skrócie

 • Z technologią powerline skorzystasz z wszystkich zalet przewodowego Internetu: Przede wszystkim docenisz niskostratną transmisję 2400 Mbit/s bezpośrednio przez linię energetyczną.
 • Płynne granie i przesyłanie strumieniowe w każdym pomieszczeniu: Wystarczy podłączyć urządzenia stacjonarne do portu Gigabit LAN w adapterze, który możesz wpiąć do dowolnego gniazdka elektrycznego.
 • Wszystko przemyślane: dzięki wbudowanemu gniazdku elektrycznemu z zabezpieczeniem przed dziećmi możliwość podłączania urządzeń do sieci elektrycznej nie zostanie utracona.
 • Dostarcza sieć w dotychczas niedostępne miejsca: pokonuje odległości do 500 metrów. Od piwnicy, przez strych, aż po garaż - po prostu wszędzie w Twoim domu.
 • (Dodatkowy adapter) Plug & Play: po prostu podłącz go do gniazdka - w okamgnieniu adapter połączy się za naciśnięciem przycisku z Twoją siecią i będzie natychmiast gotów do pracy.
 • (Starter Kit) Plug & Play: Po prostu podłącz je do gniazdka – w okamgnieniu adaptery połączą się ze sobą i będą natychmiast gotowe do pracy.
 • Zaawansowana technologia z Niemiec: devolo rozwija od 2002 r. wyznaczające standardy produkty dla milionów klientów na całym świecie – wyróżnione ponad 400 nagrodami.
 • Aplikacja devolo Home Network: konfiguracja, rozszerzanie, dostosowywanie, kontrola – intuicyjna aplikacja devolo Home Network do sterowania adapterami devolo Magic.

Innowacyjna technologia

Adapter Powerline zapewni w każdym pomieszczeniu niezawodny Internet o niewiarygodnej prędkości 2400 Mbit/s, a dzięki wykorzystaniu inteligentnej technologii Plug & Play jest do tego dziecinnie prosty w obsłudze.

 

Podłącz ze sobą adaptery poprzez gniazdko i już magiczna sieć jest gotowa do pracy. Wszystkie produkty Magic można łączyć ze sobą i są kompatybilne z wszystkimi routerami dostępnymi na rynku. Pozostałe sieci dLAN nie wpływają na stabilność i funkcjonowanie sieci Magic i mogą działać równolegle.

 

devolo Magic 2 LAN pracuje w oparciu o innowacyjny standard G.hn, posiada certyfikat HomeGrid Forum i przenosi Twoją sieć w przyszłość. Ponadto adapter wykorzystuje szczególnie wydajny system transmisji MIMO, który jest znacznie lepszy od konwencjonalnych transmisji w technologii SISO.

Magic 2 LAN doskonale nadaje się do następujących urządzeń końcowych:
 • Pamięć sieciowa
 • Scanner
 • Komputer
 • Konsola do gier
 • Smart TV

Obsługiwane systemy operacyjne:
 • od Android 5.0
 • od Windows 7
 • od Mac OS X 10.9
 • od iOS 9
 • od Ubuntu-Linux 14.04

Zakres dostawy

Pojedynczy adapter
 • 1x devolo MAGIC 2 LAN
 • 1x kabel Ethernet (2m)
 • 1x instrukcja instalacji

Zestaw startowy
 • 2x devolo MAGIC 2 LAN 
 • 2x kabel Ethernet (2m)
 • 1x instrukcja instalacji

Support / FAQ

Jakiego oprogramowania mogę używać do konfigurowania i zarządzania adapterami Magic?

Adapterami Magic można zarządzać zarówno za pomocą aplikacji devolo Home Network (na smartfon), jak i oprogramowania devolo Cockpit (na komputer).

Czy urządzenia Magic obsługują również starsze urządzenia dLAN?

Urządzenia dLAN nie są obsługiwane przez nową generację technologii, dlatego nie ma pomiędzy nimi kompatybilności.

Jak można instalować urządzenia Magic?

Urządzenia łączą się ze sobą automatycznie; nie trzeba niczego robić.

Czy moja domowa sieć, składająca się z urządzeń Magic, jest automatycznie zabezpieczona po zainstalowaniu jej po raz pierwszy?

Tak. Wszystkie adaptery Magic współpracują ze sobą bezpiecznie i w sposób szyfrowany.

Jak mogę zmienić hasło do mojej domowej sieci?

Umożliwia to aplikacja albo oprogramowanie Cockpit.

Czy dodatkowe adaptery Magic również instalują się automatycznie?

Nie. Nowe urządzenie należy dodać do jednego z wcześniej zainstalowanych urządzeń, naciskając przycisk. W tym celu wybierz najpierw adapter w istniejącej sieci, a następnie naciśnij przycisk szyfrowania nowego adaptera.

Z jakim sprzętem są kompatybilne urządzenia Magic?

Urządzenia Magic są kompatybilne ze wszystkimi routerami oraz produktami z certyfikatem forum HomeGrid. Urządzenia Magic z funkcją Wi-Fi współpracują ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi sieć Wi-Fi (smartfon, tablet itp.).

Mój adapter Powerline silnie się nagrzewa. Czy z tego względu powinno się go codziennie wyciągać z gniazdka po użyciu?

Zasadniczo urządzenia te mogą się odczuwalnie nagrzewać z powodu swojej mocy i kompaktowej konstrukcji. Nie jest to szkodliwe ani nie prowadzi do wyższego poboru prądu.

Czy adaptery Magic w różnych klasach prędkości (200, 500, 550, 650, 1000, 1200) są kompatybilne?

Tak, produkty devolo dLAN w różnych klasach prędkości są ze sobą w pełni kompatybilne.
Jedynym wyjątkiem są stare urządzenia o prędkościach 14 i 85 Mbit/s. Niestety, nie są one kompatybilne z dzisiejszymi produktami.
Z przyczyn technicznych urządzenia devolo serii Magic nie są kompatybilne z urządzeniami dLAN.
W sieci o mieszanej prędkości każdy adapter łączy się z każdym innym adapterem z najwyższą możliwą prędkością (niezależnie od innych adapterów w sieci). Na przykład w sieci składającej się z jednego adaptera 500 Mbit/s i dwóch adapterów 1200 Mbit/s, adapter 500 Mbit/s łączy się z adapterami 1200 Mbit/s z prędkością 500 Mbit/s. W tym samym czasie adaptery 1200 Mbit/s łączą się ze sobą z pełną prędkością 1200 Mbit/s.

Czy mogę używać produktów devolo również w listwach zasilających?

W niektórych przypadkach listwy zasilające, zwłaszcza te z wbudowanym przełącznikiem i zabezpieczeniem przepięciowym, mogą prowadzić do spadku wydajności. Aby uzyskać optymalne połączenie, zaleca się stosowanie urządzeń devolo ze zintegrowanym gniazdem i podłączenie listwy zasilającej do adaptera.

Czy mogę używać produktów devolo, mimo że mam w domu różne obwody zasilania?

Tak, produkty devolo działają również z wieloma obwodami (fazami) w domu. Modyfikacje sieci energetycznej, takie jak zamontowanie obwodu do sprzęgania faz, nie są konieczne.

Jakie są warunki korzystania z technologii Powerline? Gdzie leżą ograniczenia?

Nasze rozwiązania Powerline działają w całej sieci elektroenergetycznej domu lub mieszkania, niezależnie od tego, czy jest to stare czy nowe budownictwo. Jednakże musi to być oczywiście spójna sieć przewodów, ponadto należy zapewnić, aby długości przewodów nie przekraczały 300 metrów. Różne fazy nie stanowią tutaj problemu. Liczniki energii elektrycznej silnie tłumią sygnał, ale nie blokują go we wszystkich przypadkach.

Jakie urządzenia obsługujące sieć Wi-Fi można połączyć z adapterami devolo dLAN WiFi?

Zasadniczo do adapterów dLAN-WiFi można podłączyć wszystkie popularne urządzenia mobilne wyposażone w moduł Wi-Fi, tworząc w ten sposób szybkie bezprzewodowe połączenie z Internetem i siecią domową. Należą do nich smartfony, takie jak Samsung Galaxy lub Apple iPhone, tablety, takie jak Apple iPad i notebooki. Również odpowiednio wyposażona elektronika użytkowa może być błyskawicznie podłączona do sieci - na przykład telewizor Smart TV lub radio internetowe.

Czy można równocześnie korzystać z sieci Wi-Fi i wbudowanego portu LAN?

Tak, nie ma ograniczeń korzystania z Wi-Fi i portu LAN w tym samym czasie.

W jakich systemach operacyjnych działają adaptery devolo?

Adaptery devolo pracują niezależnie od systemu operacyjnego i działają ze wszystkimi urządzeniami sieciowymi przesyłającymi dane z wykorzystaniem protokołu internetowego. Ponadto opcjonalne dodatkowe oprogramowanie jest dostępne do wszystkich najczęściej spotykanych systemów operacyjnych.

Intuicyjnie. Łatwo. Bezpłatnie. Pobierz teraz!

Z najlepszą siecią na starcie! Fantastycznie indywidualnie i bajecznie prosto. Nowa aplikacja devolo Home Network umożliwia to, co do tej pory było zarezerwowane dla ekspertów - każdemu, w dowolnej chwili. Wystarczy pobrać i uruchomić. Jest ona dostępna dla urządzeń z systemem operacyjnym zarówno iOS, jak i Android.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devolo.dlan2https://itunes.apple.com/pl/app/home-network/id1377542036

Do pobrania