Szczegóły produktu

Adapter Magic 2 LAN DINrail optymalizuje transmisję danych bezpośrednio w szafie rozdzielczej lub skrzynce bezpiecznikowej i może w ten sposób jeszcze bardziej zwiększyć wydajność sieci Powerline. Dzięki automatycznemu łączeniu faz można zwiększyć przepustowość danych w każdym gniazdku w domu! Idealne rozszerzenie sieci dLAN, na przykład w automatyce budynków, w zastosowaniach inteligentnego domu lub centrum multimedialnym.

 

Wskazówka montażowa:

Adapter Magic 2 LAN DINrail montuje się bezpośrednio na szynie montażowej w skrzynce rozdzielczej. Należy pamiętać, że instalacja musi być przeprowadzona przez odpowiednio przeszkolonego elektryka.

 • Magic 2 LAN DINrail: serce Twojej sieci Powerline
 • Jak przekształcić dowolne gniazdko zasilania w potencjalne gniazdko sieciowe
 • Adaptery devolo Magic w gniazdkach przyspieszają wyraźnie

Magic 2 LAN DINrail: serce Twojej sieci Powerline

Po zainstalowaniu w skrzynce bezpiecznikowej lub szafie rozdzielczej, Magic 2 LAN DINrail staje się sercem Twojej sieci Powerline. Jako centralny węzeł sieciowy doprowadza sygnał internetowy bezpośrednio do źródła zasilania, co umożliwia znacznie większą przepustowość danych. W tym celu wystarczy połączyć Magic 2 LAN DINrail przez Gigabit-Ethernet-Port z routerem, który powinien znajdować się w pobliżu skrzynki rozdzielczej (lub w miarę możliwości bezpośrednio w skrzynce rozdzielczej). Rezultat: Każde gniazdko elektryczne w Twoim domu lub mieszkaniu staje się wydajnym gniazdkiem sieciowym, jeśli umieścisz w nim adapter Magic.

Od szyny montażowej do całego domu: Jak przekształcić dowolne gniazdko zasilania w potencjalne gniazdko sieciowe

Dzięki Powerline możesz cieszyć się nieograniczonym Internetem dużych prędkości: Grube ściany lub odległość do routera nie odgrywają tu żadnej roli. Bowiem devolo Magic wyraźnie przyspiesza przesył danych - poprzez adapter Magic 2 LAN DINrail! Długotrwałe ładowanie danych należy już do przeszłości – bez względu na pomieszczenie, w którym znajduje się adapter Magic.

Adaptery devolo Magic w gniazdkach przyspieszają wyraźnie

3-fazowe podłączenie Magic 2 LAN DINrail do sieci energetycznej pozwala w pełni wykorzystać potencjał sieci Powerline. Niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć transmisję danych w podłączonym do sieci salonie, czy też sterować elektroniką inteligentnego domu, Magic 2 LAN DINrail zapewni Twojej sieci Powerline niezbędną przepustowość. Maksymalna prędkość przesyłu danych w adapterach gniazdkowych Magic może dochodzić do 2400 Mbit/s, dzięki czemu sprzętowo będzie gotów na korzystanie z Internetu przyszłości z dużymi ilościami danych.

Gotowy na każde cyfrowe możliwości:

Wymagające gry lub filmy w rozdzielczości 8k wymagają superszybkiego połączenia z Internetem – Ty już je masz w domu dzięki sieci Powerline i Magic 2 LAN DINrail.

Bezpieczna i wygodna praca w domowym biurze:

Superszybkie wysyłanie i pobieranie danych dzięki adapterowi gniazdkowemu Magic i Magic 2 LAN DINrail w skrzynce rozdzielczej

Idealny w inteligentnym domu:

Adapter Magic 2 LAN DINrail instalowany na szynie montażowej stanowi teraz o sile sieci Powerline i tworzy idealną podstawę do zastosowań inteligentnego domu i urządzeń pracujących w sieci, wymagających stabilnego i szybkiego łącza internetowego.

Najważniejsze zalety

Wszechstronne połączenie w sieć całego gospodarstwa domowego

 • Niezbędny jak silnik w samochodzie: Magic 2 LAN DINrail podkręca prędkość każdego adaptera Magic devolo Magic do nawet 2400 Mbit/s – dzięki zintegrowanemu sprzężeniu fazowemu
 • Szczególnie wydajny: adapter na szynę montażową posiada szybki Gigabit-Ethernet-Port (RJ45) do podłączenia routera (np. routera światłowodowego w skrzynce rozdzielczej)
 • Rozprowadza szybki Internet po całym domu – dzięki zasilaniu bezpośrednio u źródła
devolo Powerline Adapter Magic 2 LAN DINrail frontal präsentiert

Norme ultra-moderne : G.hn standard

 • Najszybsza możliwa transmisja danych dzięki układom G.hn drugiej generacji
 • Stabilniejszy sygnał
 • Idealny partner nowoczesnej rozrywki: ciesz się strumieniowym przesyłaniem wideo, grami online, grami w rzeczywistości wirtualnej i wieloma innymi atrakcjami
Zwei Freunde am gamen. Einer hat eine Spielkonsole in der Hand und der andere eine VR Set.

Każde gniazdko staje się stabilnym i szybkim połączeniem sieciowym

 • Każde gniazdko elektryczne przekształca się w źródło stabilnego i szybkiego połączenia sieciowego: idealne rozwiązanie do gier i transmisji strumieniowych w rozdzielczości HD, do sieci multimedialnych w domu, zastosowań inteligentnego domu i automatyki budynku
 • Duży zasięg: Szybka transmisja danych na odległość do 500 metrów
 • Szybka integracja: automatycznie łączy się z każdym zainstalowanym adapterem Magic 
Ein Mann im Home-Office arbeitet am Computer

Płynne i szybkie surfowanie przez sieć Powerline Magic od devolo

Każde pomieszczenie w domu ma zwykle co najmniej jedno gniazdko elektryczne, ale nie każde ma gniazdko sieciowe – dlaczego więc nie przesyłać sygnału internetowego bezpośrednio przez linię energetyczną i nie zamienić każdego gniazdka w łącze internetowe? Na tej zasadzie działa właśnie Powerline. Dzięki adapterowi z serii Magic można uzyskać szybki Internet przez LAN lub WiFi, w zależności od wersji, z dowolnego gniazdka. Magic 2 LAN DINrail dodatkowo przyspiesza Internet z sieci Powerline.

Obsługiwane systemy operacyjne:
 • od Windows 7
 • od Mac OS X 10.11
 • od Ubuntu Linux 14.04
 • od Android 6.0
 • od iOS 9

Zakres dostawy
 • 1x Magic 2 LAN DINrail
 • 1x kabel Ethernet 
 • 1x instrukcja instalacji (Należy pamiętać, że instalacja musi być przeprowadzona przez odpowiednio przeszkolonego elektryka.)

Support / FAQ

Jakiego oprogramowania mogę używać do konfigurowania i zarządzania adapterami Magic?

Adapterami Magic można zarządzać zarówno za pomocą aplikacji devolo Home Network (na smartfon), jak i oprogramowania devolo Cockpit (na komputer).

Czy urządzenia Magic obsługują również starsze urządzenia dLAN?

Urządzenia dLAN nie są obsługiwane przez nową generację technologii, dlatego nie ma pomiędzy nimi kompatybilności.

Z jakim sprzętem są kompatybilne urządzenia Magic?

Urządzenia Magic są kompatybilne ze wszystkimi routerami oraz produktami z certyfikatem forum HomeGrid. Urządzenia Magic z funkcją Wi-Fi współpracują ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi sieć Wi-Fi (smartfon, tablet itp.).

Czy mogę używać produktów devolo, mimo że mam w domu różne obwody zasilania?

Tak, produkty devolo działają również z wieloma obwodami (fazami) w domu. Modyfikacje sieci energetycznej, takie jak zamontowanie obwodu do sprzęgania faz, nie są konieczne.

Jakie są warunki korzystania z technologii Powerline? Gdzie leżą ograniczenia?

Nasze rozwiązania Powerline działają w całej sieci elektroenergetycznej domu lub mieszkania, niezależnie od tego, czy jest to stare czy nowe budownictwo. Jednakże musi to być oczywiście spójna sieć przewodów, ponadto należy zapewnić, aby długości przewodów nie przekraczały 300 metrów. Różne fazy nie stanowią tutaj problemu. Liczniki energii elektrycznej silnie tłumią sygnał, ale nie blokują go we wszystkich przypadkach.

Do pobrania