Szczegóły produktu

Internet z gniazdka: Dzięki technologii Powerline od devolo Magic otrzymujesz szybkie i stabilne połączenie z Internetem w każdym pomieszczeniu! Adapter Magic 2 LAN triple posiada trzy gigabitowe porty LAN o maksymalnej prędkości 2400 Mbit/s. W wersji Starter Kit za pomocą adaptera stworzysz nową sieć powerline.  Za pomocą Magic 2 LAN triple możesz równie sprawnie rozszerzyć istniejącą sieć. W dodatku bez rozdzielacz LAN w domowym biurze czy salonie.

 

 

 • Trzy porty dla Twojego centrum multimedialnego
 • Każdy Magic Starter Kit posiada dwa adaptery gniazdkowe
 • Rozbudowę superszybkiej sieci Powerline w domu

Trzy porty dla Twojego centrum multimedialnego

Ponieważ adapter Magic 2 LAN triple jest wyposażony w trzy porty Gigabit LAN, jeden adapter gniazdkowy z łatwością obsłuży na przykład Internet centrum multimedialnego w salonie. Zakłócenia sygnału? – W sieci Powerline (zwłaszcza w porównaniu do zwykłego połączenia WiFi) takie rzeczy się praktycznie nie zdarzają.

Każdy Magic Starter Kit posiada dwa adaptery gniazdkowe

Do stworzenia sieci Powerline potrzebujesz dwóch adapterów. Adapter Basic podłącza się kablem LAN do routera. Przekazuje on sygnał internetowy do instalacji elektrycznej.

Drugi adapter – i dowolną ilość kolejnych – można podłączyć do gniazdka elektrycznego w dowolnym miejscu w domu, gdzie będzie „odbierał” sygnał internetowy. Masz już zatem gotową sieć Powerline i możesz rozpocząć surfowanie po Internecie ze stabilnym, szybkim łączem wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz.

 

Au manuel 

Wszystko, co dobre, jest potrójne – jest to szczególnie trafne spostrzeżenie, jeśli chodzi o konfigurowanie lub rozbudowę superszybkiej sieci Powerline w domu

Adaptery Magic od devolo są nie tylko szybkie, ale również łatwe w instalacji dzięki technologii Plug & Play: znajdź wolne gniazdko elektryczne, wepnij adapter i to wszystko, urządzenie samo połączy się z istniejącą siecią Powerline. Ciesz się swobodnym surfowaniem! Gdzie? W każdym pomieszczeniu – jeśli tylko dostępne jest gniazdko.

Skonfiguruj swoje potężne centrum multimedialne

G.hn zapewni ci gotowość na nadchodzące możliwości korzystania z rozrywki.

Czy chcesz wykorzystać wszystkie możliwości współczesnej rozrywki? Jeśli tak, to rozwiązanie jest tylko jedno: połączenie internetowe z przyszłościowym sprzętem! We wszystkich naszychproduktach Magic stawiamy na nowoczesną technologię G.hn. Układy G.hn drugiej generacji zapewniają doskonałą szybkość i stabilność.

Ekrany 4k i 8k

Standard obrazu 4k staje się coraz bardziej powszechny. Pytanie, co będzie dalej? Kwestią najbliższego czasu wydaje się wejście technologii 8k, a wraz z nią odpowiedniej oferty strumieniowania w wysokiej rozdzielczości, które będzie wymagało bardzo szybkiej transmisji danych.

Strumieniowanie HD

Z pewnością zdarzyło Ci się czekać długo na pobranie filmu, albo irytować się „lagowaniem” podczas strumieniowania materiałów o rozdzielczości HD.

Cloud Gaming

Jeśli chcesz grać online i korzystać z nowych opcji gry w chmurze, musisz mieć stabilne i szybkie połączenie internetowe.

 

Dlaczego Powerline?

Rozwiązaniem jest Powerline

Dzięki Magic 2 LAN triple nie musisz już polegać na często zawodnym połączeniu WLAN. Zamiast niego możesz podłączyć swoje urządzenia – komputer, konsolę do gier czy telewizor Smart TV – bezpośrednio do Internetu poprzez sieć LAN. Dzięki technologii Powerline naszych adapterów Magic, podłączone urządzenia po prostu pobierają sygnał internetowy z gniazdka elektrycznego.

Sieć domowa bez składników Powerline zazwyczaj wygląda tak: W domu jest router, który rozsyła sygnał WiFi. Do tego może być jeszcze repeater WiFi i drugie przyłącze LAN w innym pokoju. Jednak w przypadku wielu aplikacji internetowych taka architektura po prostu nie wystarcza – przynajmniej nie w każdym pomieszczeniu. Szczególnie przy grubych ścianach i na kilku piętrach sieć WLAN zwykle nie spełnia swoich możliwości. Prędkość spada gwałtownie im dalej użytkownik znajduje się od routera lub repeatera. Do tego dochodzi jeszcze zrywanie połączenia.

Szybko, bezpiecznie, stabilnie – tak się surfuje z technologią Powerline

 • Potrójna prędkość: Trzy porty Gigabit LAN o maksymalnej prędkości 2400 Mbit/s.
 • Wysoka wydajność i bezkonkurencyjna stabilność sieci: Magic 2 LAN triple wykorzystuje wszystkie trzy przewody w instalacji elektrycznej
 • Szybki Internet w każdym miejscu: Magic 2 LAN triple ma zasięg nawet do 500 metrów
 • Bezpieczne szyfrowanie 128 bitowym algorytmem AES (Advanced Encryption Standard) zgodnie z nowoczesnym standardem WPA3
Magic 2 LAN doskonale nadaje się do następujących urządzeń końcowych:
 • Pamięć sieciowa
 • Drukarka
 • Komputer
 • Konsola do gier
 • Smart TV

Obsługiwane systemy operacyjne:
 • od Android 5.0
 • od Windows 7
 • od Mac OS X 10.9
 • od iOS 9
 • od Ubuntu-Linux 14.04

Zakres dostawy

Pojedynczy adapter
 • 1x devolo MAGIC 2 LAN triple Adapterr
 • 1x kabel Ethernet (2 m)
 • 1x instrukcja instalacji

Zestaw startowy
 • 1x devolo MAGIC 2 LAN triple Adapter
 • 1x devolo MAGIC 2 LAN Adapter
 • 1x instrukcja instalacji
 • 2x kabel Ethernet (2m)

Support / FAQ

Jakiego oprogramowania mogę używać do konfigurowania i zarządzania adapterami Magic?

Adapterami Magic można zarządzać zarówno za pomocą aplikacji devolo Home Network (na smartfon), jak i oprogramowania devolo Cockpit (na komputer).

Czy urządzenia Magic obsługują również starsze urządzenia dLAN?

Urządzenia dLAN nie są obsługiwane przez nową generację technologii, dlatego nie ma pomiędzy nimi kompatybilności.

Jak można instalować urządzenia Magic?

Urządzenia łączą się ze sobą automatycznie; nie trzeba niczego robić.

Czy moja domowa sieć, składająca się z urządzeń Magic, jest automatycznie zabezpieczona po zainstalowaniu jej po raz pierwszy?

Tak. Wszystkie adaptery Magic współpracują ze sobą bezpiecznie i w sposób szyfrowany.

Jak mogę zmienić hasło do mojej domowej sieci?

Umożliwia to aplikacja albo oprogramowanie Cockpit.

Czy dodatkowe adaptery Magic również instalują się automatycznie?

Nie. Nowe urządzenie należy dodać do jednego z wcześniej zainstalowanych urządzeń, naciskając przycisk. W tym celu wybierz najpierw adapter w istniejącej sieci, a następnie naciśnij przycisk szyfrowania nowego adaptera.

Z jakim sprzętem są kompatybilne urządzenia Magic?

Urządzenia Magic są kompatybilne ze wszystkimi routerami oraz produktami z certyfikatem forum HomeGrid. Urządzenia Magic z funkcją Wi-Fi współpracują ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi sieć Wi-Fi (smartfon, tablet itp.).

Mój adapter Powerline silnie się nagrzewa. Czy z tego względu powinno się go codziennie wyciągać z gniazdka po użyciu?

Zasadniczo urządzenia te mogą się odczuwalnie nagrzewać z powodu swojej mocy i kompaktowej konstrukcji. Nie jest to szkodliwe ani nie prowadzi do wyższego poboru prądu.

Czy adaptery Magic w różnych klasach prędkości (200, 500, 550, 650, 1000, 1200) są kompatybilne?

Tak, produkty devolo dLAN w różnych klasach prędkości są ze sobą w pełni kompatybilne.
Jedynym wyjątkiem są stare urządzenia o prędkościach 14 i 85 Mbit/s. Niestety, nie są one kompatybilne z dzisiejszymi produktami.
Z przyczyn technicznych urządzenia devolo serii Magic nie są kompatybilne z urządzeniami dLAN.
W sieci o mieszanej prędkości każdy adapter łączy się z każdym innym adapterem z najwyższą możliwą prędkością (niezależnie od innych adapterów w sieci). Na przykład w sieci składającej się z jednego adaptera 500 Mbit/s i dwóch adapterów 1200 Mbit/s, adapter 500 Mbit/s łączy się z adapterami 1200 Mbit/s z prędkością 500 Mbit/s. W tym samym czasie adaptery 1200 Mbit/s łączą się ze sobą z pełną prędkością 1200 Mbit/s.

Czy mogę używać produktów devolo również w listwach zasilających?

W niektórych przypadkach listwy zasilające, zwłaszcza te z wbudowanym przełącznikiem i zabezpieczeniem przepięciowym, mogą prowadzić do spadku wydajności. Aby uzyskać optymalne połączenie, zaleca się stosowanie urządzeń devolo ze zintegrowanym gniazdem i podłączenie listwy zasilającej do adaptera.

Czy mogę używać produktów devolo, mimo że mam w domu różne obwody zasilania?

Tak, produkty devolo działają również z wieloma obwodami (fazami) w domu. Modyfikacje sieci energetycznej, takie jak zamontowanie obwodu do sprzęgania faz, nie są konieczne.

Jakie są warunki korzystania z technologii Powerline? Gdzie leżą ograniczenia?

Nasze rozwiązania Powerline działają w całej sieci elektroenergetycznej domu lub mieszkania, niezależnie od tego, czy jest to stare czy nowe budownictwo. Jednakże musi to być oczywiście spójna sieć przewodów, ponadto należy zapewnić, aby długości przewodów nie przekraczały 300 metrów. Różne fazy nie stanowią tutaj problemu. Liczniki energii elektrycznej silnie tłumią sygnał, ale nie blokują go we wszystkich przypadkach.

Jakie urządzenia obsługujące sieć Wi-Fi można połączyć z adapterami devolo dLAN WiFi?

Zasadniczo do adapterów dLAN-WiFi można podłączyć wszystkie popularne urządzenia mobilne wyposażone w moduł Wi-Fi, tworząc w ten sposób szybkie bezprzewodowe połączenie z Internetem i siecią domową. Należą do nich smartfony, takie jak Samsung Galaxy lub Apple iPhone, tablety, takie jak Apple iPad i notebooki. Również odpowiednio wyposażona elektronika użytkowa może być błyskawicznie podłączona do sieci - na przykład telewizor Smart TV lub radio internetowe.

Czy można równocześnie korzystać z sieci Wi-Fi i wbudowanego portu LAN?

Tak, nie ma ograniczeń korzystania z Wi-Fi i portu LAN w tym samym czasie.

W jakich systemach operacyjnych działają adaptery devolo?

Adaptery devolo pracują niezależnie od systemu operacyjnego i działają ze wszystkimi urządzeniami sieciowymi przesyłającymi dane z wykorzystaniem protokołu internetowego. Ponadto opcjonalne dodatkowe oprogramowanie jest dostępne do wszystkich najczęściej spotykanych systemów operacyjnych.

Do pobrania

Firmware devolo Magic 2 LAN triple