devolo otwiera przed ludźmi wiele możliwości cyfrowego świata: dzięki wydajnym sieciom domowym dla inteligentnego domu, jak również dzięki wysoce bezpiecznej transmisji danych w środowiskach profesjonalnych. devolo jest zatem motorem innowacji w dziedzinie cyfryzacji - i to od momentu założenia firmy w 2002 roku.

Dane jako eliksir życia

Cyfryzacja to jedno z najczęściej słyszanych dziś haseł. Eliksirem Twojego życia są dane. Jako jedynki i zera, przepływają przez kable i podróżują w powietrzu, szukając drogi od nadajnika do odbiornika. Dla devolo, najważniejszym celem w 2002 roku było uczynienie tej drogi tak wydajną, jak to tylko możliwe - a komunikacja Powerline (PLC) była i jest środkiem do osiągnięcia tego celu.

PLC: sieć domowa z devolo trafia na masowy rynek

Zespół założycielski skupiony wokół Heiko Harbersa wcześnie dostrzegł potencjał tej technologii dla sieci domowych: PLC wykorzystuje istniejące przewody energetyczne do przesyłania sygnału internetowego - podobnie jak długi kabel do transmisji danych. PLC omija w ten sposób problemy czystych rozwiązań typu Wi-Fi, gdzie sufity i ściany osłabiają sygnał.

 

Wydajność rośnie – sukces na rynku również


Po udanym wprowadzeniu na rynek, pierwszy milion praktycznych adapterów do gniazdek został sprzedany już w 2005 r. Od tego czasu miliony gospodarstw domowych w całej Europie korzystają z rozwiązań devolo do dystrybucji sygnału internetowego z najwyższą prędkością poprzez sieć energetyczną w swoich domach i mieszkaniach.
Z biegiem lat urządzenia te stawały się coraz bardziej wydajne: ze skromnych 14 Kbit/s na początku, osiągnięto prędkość transmisji do 2,4 GB/s, proste pary adapterów stały się zestawami multiroom.

W ten sposób najnowsze funkcje sieci Wi-Fi typu mesh tworzą ciągłą sieć w całym domu. Aktualne flagowe produkty w ofercie devolo oparte są na najmocniejszej obecnie generacji PLC jako potężnym szkielecie.

Mocna sieć domowa zmienia trendy w nowy styl życia

Wydajna sieć jest dziś niezbędnym warunkiem przekształcenia głównych trendów w trwałe zmiany w naszym życiu. Zamienia ona gabinet w biuro z możliwością prowadzenia wideokonferencji, pokój dziecięcy w wirtualną klasę z e-learningiem i badaniami online, pokój hobby w fabrykę talentów z samouczkami, a poddasze w centrum fitness z kursami online. Krótko mówiąc, doskonała sieć domowa sprawia, że hasła „work@home”, „study@home” i „socialise@home” stają się integralną częścią naszego życia - powered by devolo.

Partner międzynarodowych operatorów telekomunikacyjnych

devolo nie jest jednak jedynie wiodącym dostawcą produktów sieciowych dla domu, które klienci końcowi kupują w sklepach lub online. Firma od wielu lat wspiera operatorów telekomunikacyjnych, opracowując i produkując dla nich indywidualne rozwiązania - w tym oprogramowanie układowe, opakowania i logistykę. Mało który inny gracz na rynku utrzymuje bliższe, długoterminowe relacje partnerskie z dostawcami usług internetowych w całej Europie i poza nią.

 

Powstanie Industry of Things

 

Tak jak inteligentna sieć stała się w naszych domach równie ważna, jak woda i elektryczność, tak samo jest ona niezbędna w środowisku przemysłowym. W tym kontekście „inteligentne” to nie tylko modne słowo, ale opis głębokich zmian w modelach biznesowych i infrastrukturze, które zachodzą na drodze do Industry of Things.

devolo aktywnie uczestniczy w kształtowaniu tego trendu, wnosząc swoje wieloletnie doświadczenie w zakresie transmisji danych przez istniejące połączenia w różnych obszarach. Partnerzy przemysłowi działający globalnie, średnie przedsiębiorstwa czy szybko zmieniający się przemysł energetyczny: wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoce bezpieczna i wydajna komunikacja danych, partnerzy stawiają na devolo.

Badania i rozwój: tworzenie podstaw dla przyszłych generacji technologii

Wieloaspektowe zaangażowanie firmy devolo opiera się również na silnym zespole badawczo-rozwojowym. Udział pracowników zatrudnionych w dziale badań i rozwoju wynosi 45% i jest stosunkowo wysoki - i to w pełni świadomie. Motto „Engineered in Germany” jest dla devolo ważnym wyróżnikiem spośród konkurencji i wyrazem dążenia do najwyższej jakości.

Dzięki własnej sile rozwoju, devolo jest w stanie uczestniczyć w projektach badawczych i rozwojowych, które kładą podwaliny pod nowe generacje technologii. Niezależnie od tego, czy jest to standard IEEE czy projekt e-mobilności UE, eksperci devolo pracowali w ostatnich latach w ponad 20 międzynarodowych projektach, komitetach i organizacjach normalizacyjnych.

 

Z myślą o cyfrowej przyszłości

Rozpoczynaliśmy od 25-osobowego zespołu w Aachen, obecnie firma devolo jest reprezentowana na całym świecie przez około 300 pracowników. Zarządzana przez właścicieli i charakteryzująca się silnym duchem zespołowym firma stawia czoła konkurencji i jest ukierunkowana na cyfrową przyszłość. Ponieważ cyfryzacja dopiero się rozpoczęła…

O firmie w skrócie:

Zaangażowanie

Na wiele sposobów angażujemy się w rozwój innowacji, technologii i regionu gospodarczego Aachen.

Kamienie milowe

 • 2002

  Zostaje założona spółka devolo AG

 • 2003

  Wprowadzenie na rynek produktów Powerline 1.0

 • 2004

  Budowa europejskiej sieci sprzedaży

 • 2005

  Pierwszy na świecie adapter MicroLink dLAN® Highspeed o prędkości 85 Mbit/s

 • Dostarczony 1-milionowy adapter

 • 2007

  Szyfrowanie danych za naciśnięciem przycisku: devolo dLAN® 200 AVeasy

 • 2008

  dLAN® 200 AVplus - pierwszy produkt z wbudowanym gniazdkiem i filtrem sieciowym

 • Pierwsze inteligentne rozwiązanie pomiarowe oparte na technologii PLC, czyli EnBW/YelloStrom

 • 2009

  devolo jest światowym liderem rynku technologii Powerline (potwierdzone badaniem Inst-Stat)

 • 2010

  Wprowadzenie na rynek produktu dLAN® TV Sat 1300-HD

 • 2011

  Wprowadzenie na rynek linii produktów dLAN® 500 AV

 • 2012

  devolo świętuje jubileusz 10-lecia

 • Pierwszy test terenowy inteligentnej sieci z Vattenfall w zakresie komunikacji danych w sieci inteligentnej

 • 2013

  Powerline w połączeniu z Wi-Fi: premiera rynkowa produktu dLAN® 500 WiFi

 • Rozpoczęcie projektów SPIDER i StromKom. Opracowanie inteligentnej bramki Smart Meter i inteligentnego licznika energii elektrycznej dla inteligentnej sieci energetycznej

 • 2014

  devolo wprowadza na rynek pierwszy adapter dLAN® o prędkości 1200 Mbit/s

 • 2015

  devolo wkracza na rynek rozwiązanie Smart Home i wprowadza nową grupę produktów „devolo Home Control”

 • 2016

  Wprowadzenie na rynek devolo GigaGate, mostu Bridge WiFi dla kącika multimedialnego

 • Nagroda GreenTec dla devolo i projektu ENERGIE

 • 2017

  devolo świętuje 15-lecie istnienia

 • Przeprowadzka do nowej siedziby firmy w Aachen

 • 2018

  Premiera rynkowa devolo Magic

 • 2021

  devolo rozszerza działalność na USA