Illustration de la maison devolo CPL adaptateur

Czym jest technologia Powerline?

Grube ściany, łącze internetowe jest w piwnicy, a zasięg sygnału internetowego nie jest wystarczający aż do poddasza lub innego piętra? Chcesz szybko i płynnie korzystać z Internetu w domu? Doświadcz pełnej mocy sygnału dzięki technologii Powerline firmy devolo - w każdym pomieszczeniu w Twoim domu.

Technologia Powerline wykorzystuje przewody energetyczne do przesyłania danych z prędkością do 2400 Mbit/s, umożliwiając stworzenie szybkiej sieci szyfrowanej zgodnie ze standardem AES - bez konieczności układania kabli. Wszystkie urządzenia kompatybilne z siecią są podłączone do Internetu w ten sposób - poprzez LAN lub Wi-Fi.

Zaletą adapterów powerline jest wysoka jakość przesyłania. Wysoka prędkość połączenia zostaje zachowana nawet przy przewodach o długości do 500 metrów.

Jak działają produkty Powerline?

Aby korzystać z naszych produktów Powerline, wystarczy łącze internetowe i standardowe gniazdko elektryczne. Dzięki rozwiązaniu devolo, sygnał internetowy jest rozprowadzany z routera internetowego do każdego pomieszczenia poprzez przewody energetyczne i przesyłany do urządzeń końcowych kompatybilnych z siecią poprzez LAN lub Wi-Fi. Istniejącą sieć domową składającą się z produktów devolo można łatwo rozbudować za pomocą dodatkowych adapterów.

Adapter Powerline z LAN

Urządzenia Powerline marki devolo są szybkie i łatwe w użyciu: podłącz adapter Powerline do routera internetowego i standardowego gniazdka elektrycznego w swoim domu. Sygnał jest przesyłany przez przewód zasilający do innego adaptera dLAN w innym gniazdku, do którego można łatwo podłączyć urządzenia korzystające z Internetu (komputer, laptop, Smart TV) za pomocą standardowego kabla LAN.

Adapter Powerline z chipem Wi-Fi

Adaptery Powerline z obsługą Wi-Fi są równie łatwe w obsłudze i mają tę zaletę, że przekazują sygnał internetowy do urządzeń końcowych, takich jak smartfony czy tablety, za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Urządzenia devolo z chipem Wi-Fi łączą się również z routerem internetowym i standardowym gniazdkiem elektrycznym w domu. W ten sposób sygnał jest przesyłany przez przewody energetyczne do innego adaptera dLAN/Wi-Fi w innym gniazdku zasilającym, który z kolei przesyła sygnał do urządzeń korzystających z Internetu przez sieć Wi-Fi. Dzięki temu możesz łatwo korzystać z Internetu ze smartfonem, tabletem lub notebookiem w każdym pomieszczeniu.

Repeater Wi-Fi

Repeater Wi-Fi firmy devolo instaluje się równie szybko i łatwo poprzez standardowe domowe gniazdko elektryczne, nie wymagając dodatkowego połączenia z routerem internetowym. Po podłączeniu repeatera do gniazdka elektrycznego natychmiast uzyskuje się większy zasięg istniejącej już sieci Wi-Fi. Zintegrowany port LAN pozwala na podłączenie dodatkowych urządzeń (np. komputera lub drukarki sieciowej).

Powerline: domowa sieć przyszłości